Hannelore Leusink, directeur-bestuurder ut Huus: “Het was een intensief traject. We hebben alle verschillende partijen bij elkaar gebracht en met elkaar dit loket opgezet. In het loket komen allerlei zaken samen, zoals welzijn, mantelzorgondersteuning, werk en inkomen, vervoer en leefstijl. Doordat er nu één aanspreekpunt is worden inwoners eerder geholpen én komen zij sneller op de juiste plek terecht. Geen kastje naar de muur, maar een echt goede doorverwijzing waarmee zij verder kunnen.”
Inwoners en professionals goed en snel geholpen
Wethouder Judith Compagner: “Met ut Huus als kartrekker is er een prachtig loket gemaakt waar inwoners en professionals terecht kunnen als zij ondersteuning nodig hebben. Het biedt zowel voor inwoners als voor ons voordelen. Met alle informatie die wordt verzameld kunnen wij gerichtere keuzes maken voor beleid en kan het aanbod beter worden afgestemd op de vraag. Daarnaast krijgt het Wmo-team minder vragen die er eigenlijk niet thuis horen, zodat zij zich bezig kunnen houden met de ondersteuning die niet op een andere manier kan worden geboden. We zijn trots op wat er staat en vertrouwen erop dat we inwoners en professionals hiermee goed en snel kunnen helpen.”
Praktische informatie
ut Welzijnsloket is te vinden via www.welzijnsloket-olstwijhe.nl. Bellen kan ook op maandag, woensdag en donderdag tussen 10.00 en 12.00 uur via telefoonnummer 0570 – 56 36 00. Via dit nummer kunnen inwoners ook een afspraak maken met een medewerker in het Holstohus in Olst.
Evenmens Olst-Wijhe maakt onderdeel uit van ut loket.
Wilt u meer weten over de ondersteuning die Evenmens zelf kan bieden? Neem dan contact op met de consulenten van Evenmens Olst-Wijhe via: 0570 – 820 993